Przedsiębiorco, sprawdź, czy nie potrzebujesz pomocy prawnej!

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością podejmowania różnego rodzaju decyzji, w tym wielu o charakterze prawnym. Przedsiębiorcy często szukają rozwiązań na własną rękę, podczas gdy konieczna może okazać się pomoc prawnika. Kiedy warto z niej skorzystać?

Prawnik w jednoosobowej działalności gospodarczej

Adwokaci specjalizujący się w obsłudze prawnej przedsiębiorców świadczą usługi dla spółek, ale również jednoosobowych działalności gospodarczych. Osoby prowadzące własną firmę potrzebują wsparcia na przykład w zakresie konstruowania umów czy optymalizacji podatkowej. Obowiązujące obecnie przepisy z jednej strony znacząco ułatwiają prowadzenie działalności, z drugiej strony ich interpretacja może okazać się bardzo trudna, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają dużej wiedzy w zakresie prawa. Adwokat z Katowic wspiera przedsiębiorców oraz osoby samozatrudnione, którzy potrzebują profesjonalnej porady prawnej w zakresie prowadzonej działalności. Wystarczy umówić się na spotkanie, podczas którego omówione zostaną wszelkie szczegóły. Warto zabrać ze sobą dokumentację, która będzie pomocna w ocenie całej sprawy. Adwokat może udzielić porady, ale również sporządzić w imieniu klienta pismo lub reprezentować go przed organami państwowymi lub w negocjacjach. Bez względu na charakter sprawy, adwokat z Katowic wykazuje się profesjonalnym podejściem. Nie ma konieczności ciągłego korzystania z jego usług – pomocy może udzielić jednorazowo.

Obsługa prawna spółek

Spółki zwykle zakłada się celem osiągnięcia konkretnych korzyści, na przykład wejścia na rynek zagraniczny czy pozyskania dodatkowego finansowania. Ich konstrukcja prawna jest nieco bardziej skomplikowana, a ich właściciele muszą dopełniać większej liczby formalności. Spółki prawa handlowego najczęściej potrzebują stałej obsługi prawnej. W jej zakresie mieści się poradnictwo, przygotowywanie umów, negocjowanie warunków współpracy czy sporządzanie regulaminów wewnętrznych. Każde przedsiębiorstwo ma jednak zupełnie inną specyfikę, przez co wymaga indywidualnego podejścia. Właściciele powinni zdecydować się na podpisanie z kancelarią adwokacką umowy na stałą obsługę, w ramach której będzie można korzystać z pomocy prawnej w dowolnym momencie. Jest to bardzo istotne, gdyż większość spraw ma charakter dynamiczny, przez co wymaga natychmiastowej oceny i podjęcia odpowiednich kroków.

Kiedy warto zdecydować się na współpracę z kancelarią adwokacką?

Przedsiębiorcy mogą nawiązać współpracę z kancelarią adwokacką w dowolnym momencie. Kancelaria Adwokacka Adwokat Wilczyński i Partnerzy w Katowicach oferuje obsługę prawną spółek oraz przedsiębiorców, bez względu na charakter prowadzonej przez nich działalności. Osoby, które dopiero planują otworzyć własną firmę, powinny skonsultować się z prawnikiem, który pomoże dobrać na przykład jej formę prawną czy sposób opodatkowania dochodów. Jest to o tyle istotne, że późniejsze dokonanie ewentualnych zmian związane będzie z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą już działalność, lecz z trudem radzą sobie z kwestiami natury prawnej, powinni rozważyć zawarcie umowy długoterminowej z kancelarią adwokacką w Katowicach. Zmieniające się przepisy wymagają od nich bycia na bieżąco, tak aby nie dopuścić się żadnych uchybień. Jest to trudne, zwłaszcza że przedsiębiorcy większość czasu poświęcają swojej firmie i jej rozwojowi. Dlatego też warto powierzyć kwestie natury prawnej dobremu adwokatowi, który będzie stanowił wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności.