5 najbardziej cenionych umiejętności na rynku pracy.

Osoby poszukujące pracy na rynku z ogłoszeniami o pracę, często zastanawiają się, jakie są umiejętności, które są cenione przez pracodawców. W zależności od danej branży będą wymagane różne wymagania. Takie jak:

 • Doświadczenie zawodowe.
 • Kompetencje miękkie.
 • Kompetencje twarde.
 • Tempo i dokładność pracy.
 • Wykształcenie.

I wiele więcej umiejętności, które są, najbardziej cenione umiejętności a z tego artykułu dowiesz się właśnie 5 najbardziej cenionych umiejętności.

5 najbardziej cenionych umiejętności.

 1. Znajomość języków obcych to największa i najbardziej ceniona umiejętność.

Dziś znajomość języka obcego a najlepiej i więcej takich języków to właśnie obowiązkowa umiejętność podjęcia pracy. Język daje wiele możliwości w poszukiwaniu nowej bardziej wymagającej, ale i zarazem lepiej płatnej pracy.

 1. skuteczne i szybkie nauki.

Im szybciej nowy pracownik pojmuje i szybciej się uczy, jest, bardziej doceniany i chciany do pracy. Warto, więc wspomnieć o tej umiejętności w CV. Większość firm oczekuje, od pracownika szybkiej i skutecznej nauki to właśnie jest, obowiązkiem owego pracownika.

 1. Dotrzymanie danego terminu.

Nie w każdej pracy jest to wymagane, ale w niektórych takich jak copywriter czy pracownik w urzędzie musi dotrzymać danego terminu narzuconego przez pracodawcę. Warto, więc też dodać taką umiejętność do umiejętności miękkich w CV.

 1. Znajomość takich programów jak programy biurowe.

Jest to dość często wymagane przy pracy siedzącej za monitorem i komputerem, by znać programy biurowe warto, więc poświęcić trochę czasu i nauczyć się takich programów, w stopniu dobrym a później wpisać je do CV.

 1. Samodzielna organizacja pracy i samodzielne organizacje czasu pracy.

To jedna z najbardziej cenionych umiejętności w pracy. Większość pracodawców ceni, sobie jak jego pracownik sam umie, zarządzać czasem w pracy, a też organizować samodzielnie w pracy. Jeżeli to potrafisz, musisz, wpisać to do swojego CV pomoże znaleźć Ci to pracę.

1 thought on “5 najbardziej cenionych umiejętności na rynku pracy.

 1. Potwierdzam. Jako pracodawca szczególnie zależy mi na dotrzymywaniu obiecanych terminów.

Comments are closed.