Gdzie można szukać nowych kontaktów?

Kontakty to klucz do zdobycia lepszych możliwości i otworzenia przed sobą nowych drzwi. Wiele osób uważa, że to dzięki nim najbardziej rozpoznawalne osoby w różnych branżach osiągnęły sukces. Warto pójść tym tropem i postarać się osiągnąć to samo, co im się udało. Zdobywanie nowych kontaktów wcale nie jest trudne, trzeba tylko poświęcić na nie czas, poznać trochę branżę i zastanowić się, w jaki sposób je wykorzystać.

Wykorzystaj swoje codzienne środowisko


Nawet nie wiesz, jak wiele osób wokół Ciebie może być kimś wielkim. Zacznij rozglądać się po miejscach, które często odwiedzasz, takich jak szkoła, uczelnia albo zakład pracy i poznawaj w nim ludzi. Możesz zagadywać do nich, kiedy zauważysz, że się nudzą albo mają z czymś problem. Dopóki robisz to w niezobowiązujący sposób i wewnątrz swojej grupy, nikt nie poczuje się obrażony czy zaatakowany twoją obecnością. Postaraj się wybadać, które osoby najbardziej do Ciebie pasują i mają podobne podejście, a potem pielęgnuj kontakt, nawet jeśli miałby on pozostać tylko na płaszczyźnie czysto biznesowej.

Prowadź profil na mediach społecznościowych typu LinkedIn


Nie zapominaj o internecie. Są w nim miejsca, w których ludzie gromadzą się po to, żeby zdobyć nowe przydatne kontakty. Jednym z nich jest LinkedIn, program stworzony ściśle pod poznawanie nowych ludzi, szukanie dla siebie pracy czy pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników. Dzięki niemu możesz stworzyć sieć z osobami, z którymi prywatnie nigdy nie zamieniłeś ani słowa albo odkryć nowe ciekawe firmy, które szukają takich osób jak Ty. Nie ma znaczenia, czy szukasz pracy, czy masz obecnie ciepłą posadę, profil w takich miejscach warto mieć i ciągle go rozwijać, żeby przyciągać do siebie ludzi.

Przychodź na przyjęcia, jeśli ktoś Cię zaprosi


Nigdy nie rezygnuj z zaproszenia na śluby, wigilie pracownicze albo domówki, nawet jeśli to nie twoje klimaty. Nigdy nie uda Ci się nawiązać nowych kontaktów, jeśli nie dasz się poznać i zapamiętać. Wychodząc na takie spotkania, możesz dobrze bawić się w gronie znajomych i przez przypadek poznać kogoś zupełnie nowego, kto pomoże Ci w przyszłości. Często panuje na nich luźna atmosfera, dzięki czemu nie musisz się przejmować oficjalnym tonem. Każdego, kogo poznasz w takim miejscu, będziesz mógł wciągnąć w sieć swoich kontaktów, jeśli uznasz, że jest to osoba odpowiednia do dołączenia do twojego zespołu.